Powered by ProofFactor - Social Proof Notifications

Instagram Canlı Yayın İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Canlı Yayın İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram canlı yayın indirme işleminin yapılması mümkündür. Instagram, kullanıcılarının kamera ile yaptıkları canlı akışları indirmelerine izin vermeye başyladı. Yenilik, Android ve iPhone için fotoğraf ve video uygulamasının 10.12 sürümünde zaten mevcut ve kullanım sınırlaması yok.

Videolar sosyal ağın bulutunda değil cep telefonunda saklandığından, tüm hesaplar indirilmeye uygundur. Bu yalnızca cihazda ne kadar alan olduğuna bağlıdır. Özellikle de uzun bir aktarım ise. Sadece videonun kaydedildiğini belirtmekte fayda var. Herhangi bir yorum, beğenme, görüntüleme sayısı veya alınan diğer herhangi bir etkileşimin kaydedilmesi mümkün değil.

Instagram Canlı Yayın İndirme ve Kaydetme

Instagram canlı ayın videosunu kaydetmek için belli adımların takip edilmesi gereklidir. Öncelikle canlı yayın normal şekilde yapılmalıdır. Canlı yayını bitirmek için "Bitir" seçeneğine dokunulmalıdır. Ardından videoyu sonlandırmak isteğinin onaylanması gereklidir.

"Bitir" e dokunmadan önce bitmiş iletim ekranının üst kısmında bulunan "Kaydet" seçeneğine dokunulmalıdır. Ardından, videonun kaydedilmesi beklenilmelidir.

YouTube, Vimeo veya Facebook gibi diğer ağlarda paylaşmak için cep telefonunuzdan paylaşma seçeneği kullanılmalıdır.

Çekilen video cep telefonunun hafızasında yer almaktadır. Bu sayede uygulamanın fonksiyonu üzerinden Instagram'da kat’i bir gönderi olarak paylaşılmasının da mümkün olduğu bilinmelidir. Bununla birlikte, platformda kaydedilen videolar için sınır, Intagram Hikayeleri işlevinde bir dakika veya yalnızca 10 saniyedir. Canlı bir videonun maksimum uzunluğu bir saattir.

İndirme İşlemi Çok Basittir

Instagram canlı yayın indirme işlemi çok basittir ve hem Android hem de iOS'ta aynıdır. Canlı yayının cep telefonuna indirebilmek için bazı işlemlerin yapılması gereklidir. Yayın kapatıldığında görülen "Videoyu indir" seçeneği tıklanmalıdır. Böylece yayın indirilmeye başlanmaktadır. Canlı yayınınızın videosu akıllı telefonunuzun galerisine kaydedilecektir. Videonun uzunluğuna ve internet hızınıza bağlı olarak bu biraz zaman alabilir.

Bir başka yenilik de Instagram'ı IGTV'de canlı olarak kaydedebilmektir. Bu yararlıdır çünkü video hem canlı yayından keyif alan ve tekrar izlemek isteyen takipçiler hem de canlı yayını takip edemeyen ve ne olduğunu görmek isteyenler için mevcuttur.

Canlı yayını IGTV'ye kaydetme süreci, onu cep telefonunuza kaydetmeye çok benzer. Bunu şöyle yapın: Canlı yayınınızın sonunda, "IGTV'de Paylaş" seçeneğini seçin.