Smm Panel – Smm Panel Kullanımı

Smm panel servislerini bir başka siteden çekip , üstüne bir miktar ücret koyup satış yapan web sitelerine denir. Bir çok panel ucuzken bir çoğuda maalesef pahalı olabiliyor. Sebebi bir çok panel farklı yerlerden servisler çekmesinden kaynaklanıyor. Genellikle smm panel siteleri yabancı kaynaklardan servislerini ( APİ ) çekmektedir. Satın aldıkları yer ucuzsa bir miktar fiyat ekleyerek sitelerine eklerler. Sipariş verirken verdiğiniz sipariş en az 5 web sitesinden geçip ana bayiye gitmektedir.  Aradaki ara bulucu düştükçe fiyatlarda ‘ da düşüş olmaktadır. Bu yüzden bir panelin ana sağlayıcı olup olmadığı anlamanız çok zor değildir. En uygun fiyatlara bir çok panel vardır. Genellikle yurt dışından api çekilmektedir. Google’ den bu panelleri bulabilir ve sizde ana sağlayıcıya ulaşabilmeniz mümkündür. Tabi bu biraz uğraş isteyen bir olaydır. Ödeme yaparken’de genellikle kartlarınız geçersiz olacaktır. Bir çok kişi Bitcoion [ BTC ] ile satın almaktadır. Paypal , Skrill gibi alternatif ödeme yöntemleriyle’de ödeme yapabilirsiniz.

Smm Panel Nasıl Kullanılır?

Smm panel kullanımı oldukça basittir.  

  • Panele Kayıt olunur.
  • Hesap adı ve şifreyle giriş yapılır.
  • Bakiye yüklenir.
  • Sipariş verilecek sayfayı açınız.
  • Uygun Sosyal medya servisi ve sayısını seçip sipariş veriniz.
  • Siparişlerden siparişinizi takip edebilirsiniz

Kullanımı bu kadar basit ve kolaydır. Kullanımı kolay olduğundan smm panel türkiye ‘ de en çok yaygın kullanılan panel türlerindendir. Hesap şifrenizi girmediğiniz için , herhangi hesap çalınmasıyla karşı karşıya kalmazsınız. En çok kullanılan smm panellerin başında gelen instaturk.org tir. Basit bir arayüze sahip olan bu panel , en eski panellerden bir tanesidir. Bir çok panelde yanlış bilgilere rastlayabilirsiniz. 2 Saat yazan takipçi veya beğeni süreleri bazen günlerce sürebiliyor. Ucuz servisler genellikle en çok kullanılan servisler olduğundan , kısa bir sürede yüksek miktarda sipariş alır. Buda ilgili servisin takipçi atmamasına veya userlerinin telefon engeli yemesiyle sonuçlanır.

Smm Panel Zararlı mı?

Smm panel‘in yararından çok hesaplarınıza zararı olabilir. Etkileşimi düşük veya bot hesap olarak işaretlenmiş hesapların size bir faydası bulunmamaktadır. Mantık olarak biraz düşünürsek bu olayın saçma olacağını anlamak zor değil. Böyle bir durum olsa 1000 beğeni atan keşfete aynı gün düşerdi. Bu hesaplar sadece beğen ve takip etmek için kullanıldığından instagram bu hesapları işaretler. Black list adı altında bir listesi olduğu bilinir. Hesapların kimseye yararı veya zararı olmaz. Şikayet bile etseler şikayeti oto cevaplanır. Son günlerde artan kullanımdan dolayı kimse bu panellerin zararlarından bahsetmez. Bazı zamanlarda çok fazla takipçi satın aldığınızda hesabınızın birden kapanma riski’de vardır. Korkmanıza gerek yok.

Bu olay takipçi atarken oluşan bir olaydır. Sonradan olan bir şey değildir. Çok fazla şikayet yerseniz hesabınız incelemeye girer. Kapanma oranı yüksektir. Kısaca smm panel kullanırken attığınız takipçi size fazlasıyla zarar verebilir. Takipçilerin hepsi belirli bir zaman içerisinde tamamı silinmektedir. Kalıcı bir takipçi servisi yoktur. Satın alırken böyle bir düşünceniz varsa bile bu düşünceden vazgeçmelisiniz. En iyi smm panel en iyi servislere sahip panellerdir.  Güncel ve her zaman servislerini güncelleyen paneller de sorunlar daha az olabiliyor. Güncel olmayan paneller’de yanlış bilgiler veya takipçi hiç gelmeme gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz.  Türkiyede bir çok panel güncel değil ve kaderine terk edilmiştir. Ödemeleri açık olduğundan paranızı yatırmanız sizi sonradan urğastırması anlamına gelmektedir. Paranızı almanızın en kolay yolu online ödeme yaptığınız şirkete veya bankanıza şikayet oluşturmaktan geçer. Bu olaylarla uğraşmak yerine ticket açabilirsiniz.  

Takipçi Siteleri

Takipçi siteleri her zaman güncel olmadığından belirli bir site ismi belirtmemiz yanlış olacaktır. En iyi paneller bile zamanla kapanabiliyor. Bu yüzden en iyi takipçi sitesi genellikle eski panellerden oluşur. Forumlarda paylaşılan panellere bakıp güncel olup olmadığını yorumlardan anlayabilirsiniz. Bu şekilde size uygun ve ucuz paneli bulabilirsiniz. Türk paneller genellikle yabancı kullanıcılar barındırır. Türk panellerden satın almanız takipçilerin %100 türk olacağı anlamına gelmez. Bu yüzden takipçi satın almadan önce site sahibiyle irtibat geçmeniz gerekir. Bu soruları sorup buna göre türk takipçi satın almanız daha doğru olur.

Diğer türlü türk diye satın aldığınız takipçinin yabancı olması fazla para vermenize neden olabilir. Panellerde servisler çok fazla bozulduğundan , bilgiler güncelliği kaybeder. Türk yazan takipçi servisleri kullanıcı bitince yabancı userlerle doldurulur. Buda satın aldığınızda geri dönüşü olmayan bir olaydır. O takipçiler zamanla silindiğinden anlık olarak bir işlem yapılmamaktadır. Kısaca Çin veya ingilizce dile sahip kullanıcılar hesabınızdan silinmeyecektir. Smm panel türkiye ‘ deki panelleri kullanmanızı pek önermiyoruz. Yabancı sitelerden çok daha ucuza alıp aradaki ara bulucuları kaldırmanız mümkün. Googlede arama yaparken ingilizce bir arama yaparsanız bu sitelere rastlamanız mümkün. Bunlara güvenip ödeme nasıl yapacağım diye düşünüyorsanız , genellikle üst sıralardaki panelleri kullanmanız gerekir. İngilizceniz çok kötü bir düzeyde ise google çeviri sayesinde derdinizi anlatmanız çok zor olmayacaktır.  

Takipçi Panellerinde ,  Para iadesi yoktur yazısı !

Böyle bir durum söz konusu değildir. Eğer takipçiniz gelmiyorsa veya site güncel değilse korkmayın ! Paranızı almanızın bir yolu vardır. Online ödeme yaparken ödeme yaptığınız ödeme noktasına ulaşıp durumu anlatabilirsiniz. Size yardımcı olacaktır. Buda yetmezse , şikayetinizi şikayet vara yazıp yetkililerden yardım isteyebilirsiniz. Size yardımcı olmak zorundalar. Bu şekilde paranızı alabilirsiniz.  5 – 20 TL deyip geçmeyin. Bu panellere sizin gibi bir çok kişi ödeme yapıyor. Sizin susmanız sizden sonra ödeme yapacak kişininde parasının boşa gitmesine sebebiyet verir. Para iadesi yoktur diye bir yazıyı sizlere belirtirlerse , böyle bir madde hukuken yoktur. Satıcı ürünün bozuk olduğu taktirde ürünün iadesini almak zorundadır. Bu ticarette ve anayasada böyle belirtilmiştir. Kısaca her yazılan cümleye itibar etmeyiniz. Paranızı almak için biraz uğraşabilirsiniz.

Bunlara Dikkat..

Ama paranızın boşa gitmesine izin vermeyiniz. Çoğu panel günce takipçi servislerine sahip olmadığı için yatırılan paranın iadesini yapmaz. Serviste sağlamaz. Yıllardır bu konu hakkında bir çok şikayet dinledik. Bu yüzden Medya Bilgisi üyeleri ödeme yapmadan yazımızı okumasını tavsiye ediyoruz. Smm Panel sahipleri Son zamanlarda kat kat ucuz fiyata takipçi servisi koyup binlerce TL alıp sitesini kapatan bir kaç kişi duyduğumdan bu konuyu uzunca sizlere anlatıp bilgilendirmek istedim   Eski instagram Panelleri   Eski instagram panellerine kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapıldığından pek tercih edilmemektedir. Bu paneller şifrenizi görebilir.

Her an hesabınız çalınabilir. Şifresinizi kesinlikle kimseyle paylaşmayınız. Şifrenizi paylaşırsanız şifrenizin bir den fazla kişi tarafından görülebileğini unutmayınız. Şifrenizi paylaşırsanız hızlı bir şekilde diğer kişi değiştirmeden şifrenizi değiştiriniz. Medya Bilgi bu yazımızda Smm panel hakkında önemli konuları size anlatmaya çalıştık. Aşağıdaki yorum kutusundan merak ettikleriniz veya yazımız hakkında düşüncenizi belirtirseniz memnun olurum.